Brýle se musí hodit hlavně k obličeji

V dnešní době sice již lze některé problémy se zrakem řešit i jinak, než jen nošením brýlí, ty jsou však stále způsobem jednoznačně nejpoužívanějším. Kromě toho, že je jejich použití snadné a nenáročné, je důvodem konstantní popularity brýlí i fakt, že mohou úspěšně plnit i roli pánského módního doplňku. Někteří dokonce zacházejí tak daleko, že mají brýle pouze jako módní doplněk, bez dioptrických skel. Odnášíte-li si proto od očního lékaře předpis na brýle, není na místě zoufat, neboť váš look to nikterak nezkazí, možná právě naopak. Pro úspěch je v tomto směru nicméně potřeba dodržovat jistá pravidla. Jedno z nejdůležitějších se potom týká výběru brýlí podle konkrétního typu obličeje.

Obličej bez ostrých hran

Ze základních tvarových typů sem patří obličeje kulaté a oválné. Pro prvně jmenované jsou vhodné obdélníkové obroučky a obecně brýle takové, aby tvář opticky prodloužily. Pro oválné obličeje je potřeba vybrat takové pánské sluneční brýle, které budou zachovávat proporce tváře, tj. dostatečně široké na to, aby dobře doplňovaly její tvar.

Obličeje s ostrými hranami

Mezi typy této skupiny patří obličeje obdélníkové, čtvercové či trojúhelníkové. Pro obdélníkové obličeje je na místě vybírat brýle s nízkým můstkem, který dokáže opticky zmenšit nos, u těchto typů často poměrně velký. Lidé s čtvercovým obličejem ocení spíše širší brýle a oválné obroučky. Trojúhelníkové obličeje lze dále dělit podle orientace. Ti, kdo mají širší spodní část obličeje, neudělají chybu se zdobenými brýlemi bohatými na barevné detaily. Obličeje s širokým čelem naopak potřebují brýle s širší a masivnější spodní části. Jak je patrné, při výběru brýlí je možností mnoho a výběr těch pravých může zabrat nějaký čas. Výsledek ale stojí za to. Zkuste poté zkombinovat své nové brýle s některými doplňky nebo oděvy.

Publikováno: 06. 06. 2018

Kategorie: Pánské doplňky

Autor: Markus Gentlemanov

Tagy: moderní pánské sluneční brýle