Hodinky decentní i masivní, z plastu i ze dřeva

Osobní hodinky v podobě kapesních hodinek s řetízkem reprezentovaly svého majitele již od přelomu 15. a 16. století. Již od té doby dávají světu najevo jeho styl, eleganci i postavení a vždy znamenaly mnohem více než jen malý přístroj pro měření času. I dnes jsou pánské hodinky stejně tak módním doplňkem jako měřákem. I když mají ve své podstatě zakódovanou povinnost odměřovat nekonečně ubíhající čas jako symbol věčné změny, v tomto smyslu jsou pevným symbolem stálosti. Avšak doba, kdy existovaly hodinky jediného typu, je již dávno pryč a na trhu lze nalézt nepřeberné množství typů a modelů hodinek. Jakými modely tak lze svůj outfit vylepšit?

Dělení hodinek podle…

Hodinky lze rozdělit podle mnoha parametrů, vynechejme pro tuto chvíli dělení dle typu a mechanismu hodinového strojku a ponechme stranou i hodinky kapesní, hodinky na krk či obecně jiné než náramkové. Soustřeďme se raději na náramkové hodinky a parametry, které mají vliv na jejich vzhled a plnění funkce módního doplňku. Jen málo věcí je pro celkový vzhled hodinek důležitějších než materiály, ze kterých jsou vyrobeny. Vedle nemůžete šlápnout s hodinkami vyrobenými ze špičkové nerezové oceli, překryté kvalitním tvrzeným sklem a upevňované řemínkem z poctivé, pravé kůže. Nic z uvedeného ale neznamená, že jiné materiály, typicky plast, nemohou svoji roli plnit stejně dobře.

Velké, malé, tlusté, tenké…

Není velkým překvapením, že k obleku při oficiálních příležitostech bude vhodnější střídmější design a spíše menší rozměry hodinek. Nošení při běžnějších příležitostech však každému otevírají přece jen širší možnosti pro projevení své osobnosti a kreativity. Patříte-li k těm co se rádi ukazují, masivnější tělo hodinek si můžete dovolit. Stejně tak tradiční kulatý nebo alespoň zaoblený tvar je konzervativnějším řešením oproti ostře hranatým nebo netradičním tvarem je volbou pro volný čas nebo neformální setkávání. Vyberte si z nabídky hodinek i ty své.

Publikováno: 06. 06. 2018

Kategorie: Pánské doplňky

Autor: Markus Gentlemanov

Tagy: jak vybrat pánské hodinky