Jak barevně sladit doplňky – hodinky, opasek, boty

Když řekneme, že dobré hodinky, zajímavý opasek a kvalitní boty jsou tři věci, které odlišují elegantní muže od těch méně elegantních, budeme mluvit v nadsázce jen maličko. Tyto tři doplňky mají skutečně potenciál vylepšit vzhled i dobře oblečeného muže a mohou říci mnohé o postavení a osobnosti svého nositele. Nelze si však představit, že stačí pouze koupit jakékoliv boty, hodinky a opasek, stejně důležité je jejich sladění do jednoho funkčního celku. Jak ale takového správného zkombinování doplňků dosáhnout? Jakými pravidly se řídit?

Doplňky pro formální příležitosti

Pokud stojíte před volbou doplňků pro oficiální, formální příležitosti, budete mít rozhodování paradoxně jednodušší než v případě jejich výběru pro některou z volnočasových aktivit. Vyrazíte-li ven v obleku, nečeká vás nikterak složité vybírání. Podle barvy obleku sáhnete po černých či světlých botách a koženém opasku stejné barvy. Paříte-li k těm, kdo i v dnešní době nedají dopustit na kvalitní pánské hodinky, vyberete navíc ty se stejně barevným páskem a máte vyhráno. Nejen prací a oficialitami je však člověk živ, a proto je často zapotřebí vybírat si outfit pro neformální příležitosti. Jak v takovém případě postupovat?

Doplňky v kombinaci s neformálním oblečením

V okamžiku, kdy si jen tak vyrazíte do kina nebo na večeři s přáteli, oblek necháte pravděpodobně doma a díky tomu budete mít volnější ruku i při výběru jednotlivých doplňků. Samozřejmě, nic se nemá přehánět, ale jistá kreativita je v tomto případě přípustná. Co třeba bílé boty a pruhovaný opasek? Nebo světlé boty a světlý pásek společně s tmavými kalhotami? Anebo si troufnete na ještě odvážnější kreace a budete okolí provokovat nestandardními kombinacemi? Ať tak či onak, zkuste do svých nápadů zapojit i doplňky.

Publikováno: 06. 06. 2018

Kategorie: Pánské doplňky

Autor: Markus Gentlemanov

Tagy: jak sladit hodinky a boty