I ponožky mají různou délku – jak a k čemu je nosit

Ponožky bývají často tou poslední částí oděvu, které věnujeme při oblékání pozornost. Tento přezíravý postoj nám však mohou ponožky rychle vrátit. Největší noční můrou je samozřejmě situace, kdy vyzutí z bot odhalí díru na ponožce, toto faux-pas se nevyhýbá ani státníkům a několik by jich mohlo vyprávět, jak se na jejich účet bavil bez nadsázky celý svět. Nemusí však jít hned přímo o díru, ponožky mohou na náš nedostatek stylu a elegance žalovat i jinak. Jak tedy vlastně ponožky nosit? A co odvěká otázka ohledně jejich správné délky?

Ďábel se skrývá v detailu

I když se ponožky mohou v porovnání s oblekem, kravatou nebo botami zdát bezvýznamné, opak je pravdou. Jsou to právě detaily, které definují celkový výsledek a díky kterým celý outfit vypadá dobře. Není náhoda, že mnozí vlivní a úspěšní investují do svých ponožek částky, které si v ničem nezadají s těmi, které vydávají za své kravaty či dokonce boty.

Jak vybírat ponožky

Prvním parametrem, na který zákazníci při nákupu ponožek kladou důraz je – nepřekvapivě – barva. S tou se dá zajisté experimentovat, jistá autocenzura by zde ale fungovat měla a zářivě bílé ponožky k černému obleku či křičící zelená při důležitém jednání jsou příklady experimentování špatného. Obecně platí, že ponožky a oděv mají mít buď stejnou barvu nebo se barevně doplňovat, konfliktu je třeba se naopak vyhnout. Ve chvíli, kdy je barva vyřešena, nastupuje již zmíněná otázka délky.

Délka ponožek

Správná délka ponožek by měla směřovat k naplnění pravidla o tom, že holé nohy zkrátka neukazujeme. Ponožky tak musí být z logiky věci delší, než je vyhrnutí kalhot při dosednutí. Je užitečné si zapamatovat, že lem ponožek by měl končit někde na půli cesty mezi kotníkem a kolenem. Chcete-li si vyzkoušet, jak uvést toto jednoduché pravidlo do praxe, navštivte náš e-shop a vyberte si některé z exkluzivních ponožek z naší nabídce.

Publikováno: 06. 06. 2018

Kategorie: Pánské doplňky

Autor: Markus Gentlemanov

Tagy: jak nosit ponožky