Jaká je správná délka kravaty?

Světoznámý irský dramatik, prozaik a básník Oscar Wilde jednou řekl, že „dobře uvázaná kravata je prvním vážným krokem v životě“. Pro mladé muže je v tomto citátu jistě mnoho pravdy. Umění kravatu správně uvázat by nepochybně mělo patřit ke správné výbavě každého muže, který se nebojí vyrazit do společnosti, přesto o používání tohoto významného pánského módního doplňku panuje celá řada mýtů a nejasností. Jednou z nich je správná délka, kterou by dobře uvázaná kravata měla mít. Jak tedy kravatu používat? A jaká délka je tou ideální?

Zaostřeno na uzel

Při používání kravaty se muži až příliš soustředí na výběr mezi klasickými a exotičtějšími uzly a na zvládnutí techniky jejich vázání. Díky tomu často zanedbávají neméně důležitou starost o celkový vzhled uvázané kravaty. Snadno se potom může stát, že zmíněnou nepozornost okomentuje někdo více znalý poznámkou o „příliš dlouhé“ či „příliš krátké“ kravatě. Co ale ono „příliš dlouhá“ a „příliš krátká“ znamená konkrétně? Jak nalézt zlatou střední cestu?

Dlouhá „tak akorát“

Ve chvíli, kdy člověk svede vítěznou bitvu s uzlem a naučí se jej vázat poslepu, nastane čas starat se o dokonalost v detailech. K těm patří i zmíněná délka úvazu kravaty. Ta by měla být taková, že špička kravaty dosahuje ke sponě opasku. Nikdy by neměla opasek přesahovat ani k němu nedosahovat.
Jakmile se vám jednou povede uvázat kravatu ve správné délce, zapamatujte si dobře kam dosahoval delší konec kravaty nebo vzájemný poměr širšího a užšího konce.
Ve chvíli kdy člověk dostane vázání „do ruky“, bude pro něj napříště hračkou. Vskutku luxusní kravaty, na kterých si pravidlo o ideální délce vázání můžete vyzkoušet, si můžete vybrat na webu. S nimi se na nejrůznější uzly i délku jejich vázání stanete brzy opravdovým odborníkem.

Publikováno: 06. 06. 2018

Kategorie: Pánské doplňky

Autor: Markus Gentlemanov

Tagy: jak nosit kravatu